۱۳۹۵ بهمن ۵, سه‌شنبه

به کارزار جهانی دفاع از زندانیان سیاسی عقیدتی درایران جان تازه‌ای ببخشیم

به سخره گرفتن مرگ در راه آزادی ودادخواهی

 اخبار روز، ٣ بهمن ۱٣۹۵ -  ۲۲ ژانويه ۲۰۱۷ : حق حیات و لذت بردن از زندگی آزادانه، از بدیهی‌ترین حقوق تعریف شده در اعلامیه جهانی حقوق بشر است. در دنیای کنونی که بشریت متمدن درحال تلاش برای هرچه بهتر ساختن شرایط زندگی است، حکومت گران ولایت مطلقه فقیه با دستاویز قرار دادن قوانین عقب مانده ایدئولوژیک، خود را صاحب این حق می‌دانند که جان زندانیان سیاسی عقیدتی را به هیچ انگارند وبه غیر از ادامه‌ی حکومت دیکتاتوری خویش به چیزی نیندیشند. سابقه‌ی سیاه کشتار زندانیان سیاسی در دهه‌ی۶۰ وبه ویژه در سال ۶۷، اعدام ده‌ها هزار دگراندیش وبه فقر و فحشا و اعتیاد کشاندن میلیون‌ها شهروند ایرانی، همه و همه، تایید کننده‌ی این حقیقت تلخ است که درحکومتی فقیه مدار، که هم اکنون درآستانه سی و هشمین سال ظهور بدشگون آن قرار داریم، جان، آسایش و آزادی شهروند ایرانی بی ارزش‌ترین است.
     فعالان سیاسی واجتماعی ومدافعان حقوق بشر درایران درحال مبارزه با حکومتی سرکوبگر هستند که نه تنها به قوانین بین‌المللی وقعی نمی نهد، بلکه قوانینِ ناعادلانه داخلی نظام خویش را هم محترم نمی شمارد. در فضای خفقان آلود و سرکوب و جنایت حکومتی، شاید اعتصاب غذای زندانیان سیاسی عقیدتی، اقدامی بی ثمر و بازی کردن با جان خود بنظر رسد. اما کمی تامل نشان می‌دهد که چنین نیست و کسانی که به منظور رساندن فریاد دادخواهی خویش به مردم ایران و جهان در زندان‌ها و شکنجه گاه‌های حکومت اسلامی دست به اعتصاب غذا می‌زنند، درحقیقت با دست شستن ازجان عزیز خود، درنده خوئی حکومت اسلامی ایران را بیش از پیش دربرابر افکار عمومی جهانیان عریان می‌سازند. حکومتی که درعین پاسخگو نبودن به ابتدائی‌ترین نیازهای انسانی یک زندانی سیاسی، حاضر است برای تسلیم ساختن و درهم شکستن زندانیان، درحصرماندگان و تبعیدیان به هر اقدام ضد بشری وفراقانونی نیز متوسل شود.
    آرش صادقی، نرگس محمدی، سعید شیرزاد، علی شریعتی، نسرین ستوده، جعفر عظیم زاده، محمد صدیق کبودوند، رسول بداغی، بهنام ابراهیم زاده و ده‌ها زندانی سیاسی و عقیدتی دیگر که در گذشته و حال خبر اعتصاب غذای آن‌ها به گوش مردم ایران و جهان رسیده و می‌رسد، همگی عاشق زندگی‌اند و مبارزه آنان علیه شرایط و قوانین ناعادلانه است که حق زندگی را از مردم سلب نموده است، بی تردید آن‌ها که دست به اعتصاب غذای طولانی می‌زنند، به عوارض ناشی از آن نیز واقف‌اند. اما در این میان نکته قابل تامل این است که درغیاب یک جنبش فراگیر اجتماعی-سیاسی، این فرزندان آزاده وشریف مردم ایران آگاهانه جان خویش را وثیقه دفاع از ارزش‌های انسانی ومیهنی قرارمی دهند. اینان به عنوان طلایه داران آزادی وحقوق بشر درایران، علیرغم اعدام‌ها وسرکوب‌های وحشیانه‌ی جمهوری اسلامی، پرچم دادخواهی وعدالت جوئی را با جسمی رنجور و بیمار، ولی با عزم و اراده‌ای قوی وسازش ناپذیر بر شانه‌های خود حمل می‌کنند ومردم را به قیام برای دفاع از حقوق پایمال شده خود فرا می‌خوانند.
  ما نهادهای حقوق بشری داخل و خارج از کشور، ضمن اعلام پشتیبانی ازمطالبات برحق زندانیان سیاسی عقیدتی درایران، از تمامی فعالان جامعه مدنی و مدافعان حقوق بشر در داخل و خارج از کشور درخواست می‌کنیم که اگر براستی نگران جان عزیزانی هستیم که در زندان‌های جمهوری اسلامی اقدام به اعتصاب غذا می‌نمایند، می‌بایستی به کارزار جهانی دفاع از زندانیان سیاسی عقیدتی درایران جان تازه‌ای ببخشیم وبا مبارزه‌ی خود دستگاه قضائی ستمگر ومسئولان امنیتی وقضایی حکومت اسلامی را مجبور سازیم که به مطالبات برحق زندانیان سیاسی عقیدتی بی کم و کاست پاسخ دهند.
   شبکه همبستگی برای حقوق بشر درایران
ژانویه
۲۰۱۷
امضای نهادها:  
۱ - انجمن زنان ایرانی - مونترال  > ۲ - انجمن تئاتر ایران و آلمان ـ کلن
۳ - انجمن همبستگی ایرانیان - دالاس  > ۴ - انجمن جمهوریخواهان ایران - پاریس
۵ - انجمن حقوق بشر و دموکراسی برای ایران- هامبورگ  > ۶ - بنیاد اسماعیل خویی
۷ - جامعه دفاع از حقوق بشر و دموکراسی در ایران - سوئد  > ۸ - مادران پارک لاله ایران
۹ - حامیان مادران پارک لاله - دورتموند  > ۱۰- حامیان مادران پارک لاله - هامبورگ
۱۱- حامیان مادران پارک لاله - لندن   > ۱۲- حامیان مادران پارک لاله - فرزنو
۱۳- شبکه همبستگی ملی فرزنو - کالیفرنیا  > ۱۴- فدراسیون اروپرس
۱۵- کنشگران «همه حقوق بشر، برای همه، در ایران»  > ۱۶- کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی - پاریس
۱۷- کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران - شیکاگو   > ۱۸- کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی
۱۹- مادران صلح مونترال  > ۲۰- همبستگی برای جمهوری عرفی و حقوق بشر در ایران - مونترال
۲۱- همبستگی برای جمهوری عرفی وحقوق بشر در ایران - نیویورک
۲۲- همبستگی برای جمهوری عرفی وحقوق بشر درایران - لوس آنجلس
۲۳- همبستگی برای جمهوری عرفی وحقوق بشر درایران - ونکوور

هیچ نظری موجود نیست: