۱۳۹۷ اردیبهشت ۳۰, یکشنبه

جنایات جمهوری اسلامی در دعوای قومی درکازرون محکوم شد

بیانیه شورای دموکراسی خواهان ایران درمحکومیت جنایات جمهوری اسلامی درکازرون
جنایت جمهوری اسلامی در کازرون و کشتار مردم با شلیک مستقیم را بشدت محکوم میکنیم
بار دیگر عوامل سرکوبگر جمهوری اسلامی با سلاح گرم و شلیک مستقیم خون مردم رنجدیده و بی گناه را بر زمین ریختند. اینبار اما مردم کازرون مورد هدف کشتار جمهوری اسلامی قرار گرفتند. حکومت بجای پاسخگویی به خواست صنفی واجتماعی مردم و با بی اعتناعی تعمدی بطور وحشیانه به اعتراضات مسالمت آمیز آنها حمله نموده و همانند دشمن برون مرزی آنها را زیر رگبار گلوله گرفته است. براساس گزارشات مردمی هفت نفر از هموطنان کازرونی جان خود را از دست داده اند. اسامی آنها بشرح زیر است.
1-
رضا جوکار. 2-حمید بیون.3- مجید سیروس.4- بهمن احمدی. 5-علی محمدی. 6-پرستو جوکار. 7- یک دختر خردسال که نام او مشخص نشده است.دراین میان دهها نفر زخمی شدند که دربیمارستان شهر کازرون و شیراز بستری شده اند.
این رفتار ضد مردمی نشان می دهد که جمهوری اسلامی نه درپی حل مسائل ومعضلات اجتماعی، بلکه با سرکوب دائمی مردم، تا کنون بر کشور وبر گرده مردم حکومت رانده است. در این شرایط سخت باید به واقعیت هایی توجه نمود و آن تغییر جایگاه جمهوری اسلامی از موقعیت حکومت به جایگاه و موقعیت دشمن مردم است. اتخاذ شیوه سرکوب مسلحانه توسط جمهوری اسلامی شرایط دفاعی مردم و جنبشهای اجتماعی از حالت مسالمت آمیز را به دفاع مشروع متقابل تبدیل خواهد کرد، که این وضعیت نه به نفع حکومت در حال سقوط محتوم است و نه به صلاح جامعه و آینده دموکراسی در ایران است.
شورای دموکراسی خواهان ایران در گذشته بارها به جمهوری اسلامی هشدار داده است که این نظام توان، صلاحیت و کفایت اداره کشور را ندارد، تمام اقدامات این حکومت به ایجاد بحران در سطح داخلی، منطقه و بین الملل ختم شده است که هزینه های بسیاری را بر اقتصاد کشور و مردم رنجدیده ایران تحمیل کرده است.در این شرایط که جامعه از طریق جنبشهای مسالمت آمیز قصد بر استیفای حقوق خود نموده است عقلانی ترین راهکار این است که جمهوری اسلامی بدون ایجاد هزینه برای خود، کشور و مردم، بصورت مسالمت آمیز کشور را به صاحبان اصلی واگذار کرده و از قدرت کناره گیری کند.
شورای دموکراسی خواهان ایران ضمن عرض تسلیت و آرزوی دل آرامی برای خانواده های هموطنان کازرونی قتل عام خیابانی مردم توسط عوامل جمهوری اسلامی را بشدت محکوم می نماید.
دبیرخانه شورای دموکراسی خواهان ایران
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ برابر با ۱۸ مه ۲۰۱۸ میلادی

هیچ نظری موجود نیست: