۱۳۹۴ تیر ۲۴, چهارشنبه

پایان مذاکره رژیمهای ایران وجهان باتوافق بهمکاری گسترده درآیندهبدنبال توافق باجهانیان قدرتمند، آیا رژیم حاکم به حقوقی چون آزادیهای
 مدنی مردم احترام گذاشته وبا منطقه نیز برای همکاری گسترده توافق خواهدکرد؟


توضیح : درزیرچند خبرازتأثیرات اولیه توافق ایران وجهان درداخل، منطقه وجهان
جشن و پایکوبی مردم درسراسر ایران درپی اعلام توافق اتمی
خبرگزاری دولتی ایرنا ازبرگزاری جشن توافق اتمی ايران و گروه ۵+۱ درمراکز استان‌ها وشهرهای بزرگ ایران درشامگاه سه‌شنبه، ۲۳ تيرماه، خبر داد.
متن کامل خبر از لینک زیر دریافت شود
-------------  آغاز تأثیر توافق ایران وجهان درمنطقه
بی بی سی، ملا عمر: رسیدن به هدف از راه‌های صلح آمیز و فعالیت سیاسی مشروع است
ملا محمد عمر رهبر گروه طالبان اعلام کرده که "در کنار جهاد مسلحانه، رسیدن به هدف مقدس خویش از راه‌های صلح آمیز و فعالیت سیاسی یک امر مشروع و بخش اهم سیاست نبوی است."
درپیام او که به مناسبت عید فطر در افغانستان نشر شده، آمده است "اگر ما رهنمودهای شرعی را با دقت تحت غور بگیریم، مشاهده می‌کنیم که دید و بازدید ویا هم دربعضی مواقع تعامل صلح آمیز با دشمن مانعی ندارد."
**متن کامل خبر از لینک زیر دریافت شود
  ----- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا : این توافق به نفع همه کشورهای منطقه است
توسط محمد ضرغامی -آلن ایر، سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا، در مورد توافق هسته ای به رادیو فردا می گوید همانطور که باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، و جان کری، وزیر خارجه آمریکا گفتند «این توافق به نفع همه کشورهای منطقه است
-----------  اوباما گفت‌وگوها برای عرضه توافق اتمی به کنگره را آغاز کرده است
رئیس‌جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه ۲۴ تیر ماه، درکنفرانسی مطبوعاتی درمورد توافق اتمی با ایران سخن خواهد گفت؛ آنچه بخشی از تلاش‌های او برای ارائه و عرضه توافق به نمایندگان و افکار عمومی ارزیابی می‌شود.
آغاز جلسات داخلی
جاش ایرنست، سخنگوی کاخ سفید، ۲۳ تیر ماه گفت رئیس‌جمهوری ایالات متحده در حال حاضر نیز جلسه‌ای با برخی از قانونگذاران آن کشور داشته است.
بنا بر گزارش‌ها هیلاری کلینتون، نامزد اصلی حزب دمکرات در انتخابات سال آینده ریاست‌جمهوری، از جمله کسانی‌ست که با او تماس گرفته شده است.
**متن کامل خبر از لینک زیر دریافت شود.
----------  ظریف درتهران: شورای امنیت هفته آینده قطعنامه صادر می‌کند
وزیرخارجه ایران که همراه هیئت مذاکره‌کننده برسر برنامه اتمی، صبح چهارشنبه ۲۴ تیر ماه پس از ترک وین وسفر به مشهد، وارد تهران شد، گفته است درهفته آینده، شورای امنیت سازمان ملل متحد، غنی‌سازی هسته‌ای ایران را به رسمیت خواهد شناخت.
محمد جواد ظریف در میان خبرنگاران گفت شورای امنیت دراین مورد قطعنامه‌ای صادر خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، وزیر خارجه ایران گفته است «امروز در شرایطی این مذاکرات به پایان می‌رسد که هفته آینده شورای امنیت درقطعنامه‌ای برای اولین بار برنامه غنی سازی یک کشور درحال توسعه را به رسمیت می‌شناسد
خبرگزاری ایرنا، نیز از قول او نقل کرده که مذاکرات هسته‌ای دارای ابعاد مختلف، ویژگی‌ها و امتیازاتی است که «در آینده بیان می‌شود».
به گزارش ایسنا آقای ظریف گفته است توافق وین، «حرکت از یک انتها به انتهای دیگر است».
او تاکید کرده است که نتیجه به دست آمده «برای همه نتیجه‌ای مثبت و مناسب است، جز آنهایی‌که به دنبال درگیری و جنگ هستند».
**متن کامل خبر از لینک زیر دریافت شود

هیچ نظری موجود نیست: