۱۳۹۵ شهریور ۲۸, یکشنبه

نتایج انتخابات روز18م سپتامبر2016 ایالت برلین از دویچه وئلهحزب سوسیال دمکرات آلمان درانتخابات ایالت برلین پیروزشد
 انتخابات پارلمانی که روز یکشنبه 18م سپتامبر 2016 درایالت برلین آغاز شده بود به پایان رسید. حزب سوسیال دمکرات آلمان، حزب دمکرات مسیحی ، سبزها وحزب چپ‌های آلمان چهار حزب برتر این انتخابات بودند
برمبنای اولین نتایج انتخابات ایالتی که صبح روز یکشنبه (۲۸ شهریور/ ۱۸ سپتامبر) درایالت برلین آغاز شده وساعت شش بعدازظهر همین روز به پایان رسید، حزب سوسیال دمکرات آلمان با ۲۲ درصد آرا به پیروزی رسید. 
بنا برآخرین شماره آرا که توسط شبکه اول تلویزیون سراسری آلمان (ARD) انجام شده، نتیجه انتخابات به شرح زیراست:
حزب سوسیال دمکرات آلمان ۲۲٪، حزب دمکرات مسیحی ۹/ ۱۷، حزب سبزها ۴/ ۱۵ ٪، حزب چپ‌ها ۶/ ۱۵ ٪، حزب "آلترناتیو برای آلمان" ۶/ ۱۳ ٪ و حزب دمکرات‌های آزاد ۶/ ۶ درصد آرا را به دست آورده‌اند. حزب "دزدان دریایی" موفق به ورود به پارلمان ایالت برلین نشد.
موسسه اینفراتست با اعلام این نتایج اعلام کرده است که به این ترتیب امکان ائتلاف فقط دواحزاب سوسیال دمکرات و دمکرات مسیحی آلمان در ایالت برلین وجود ندارد.
حزب راست‌گرای "آلترناتیو برای آلمان" که درانتخابات ایالت مکلنبورگ فورپومرن که دوهفته پیش برگزار شد، دومین حزب پرقدرت این ایالت شده بود، دراین انتخابات ۱۱ درصد آرا را به دست آورد.
به این ترتیب احزاب سوسیال دمکرات و دمکرات مسیحی آلمان در انتخابات ایالت برلین آرای بسیاری را به نسبت انتخابات پیشین از دست داده‌اند.
حزب سبزهای آلمان امیدوار است که اکنون ائتلافی با حضور این حزب، حزب سوسیال دمکرات وحزب چپ‌های آلمان قدرت را در برلین به دست گیرد. زیمونه پتر، رئیس حزب سبزهای آلمان با ابراز خشنودی از نتیجه انتخابات برای حزب‌اش اظهار امیدواری کرد که میشائل مولر، شهردار شهر برلین به قولش درباره ائتلاف وفادار بماند.
مذاکرات برای تشکیل پارلمان ایالتی جدید برلین در روزهای آینده از سوی حزب سوسیال دمکرات با احزاب دیگر انجام خواهد شد %.
لینک خبر  http://dw.com/p/1K4Wu

هیچ نظری موجود نیست: